امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

گردهمایی طلاب و فضلای شهرضایی در قم یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۶:۵۲


گردهمایی طلاب و فضلای شهرضایی در قم تعداد بازدید: ۳۷۶

مراسم دعای کمیل طلاب و فضلای شهرضایی مقیم قم پنجشنبه شب با حضور علما و طلاب در منزل استاد زمانی قمشه ای برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، مراسم دعای کمیل طلاب و فضلای شهرضایی مقیم قم پنجشنبه شب با حضور علما و طلاب در منزل استاد زمانی قمشه ای برگزار شد.

 

در این مراسم آقای مجید کسراوی به مدیحه سرایی پرداخت و استاد محمد ابراهیم کفیل سخنرانی کرد.

 

حجت الاسلام کفیل در بیانات خود ضمن اشاره به تکریم و ارزش و عظمت خاصی که در آیات و روایات  نسبت به امر نماز شده است، گفت: بر اساس آیات وحی حتی سیاست خارجی ما هم دائر مدار نماز است.

 

استاد سطح عالی حوزه، ضمن ابراز نگرانی از سستی های مشاهده شده در طیف های مختلف جامعه نسبت به نماز یکی از سوالات بسیار مهم متدینین را چگونگی ترغیب کودکان به نماز دانست.

 

وی با اشاره به این نکته که صرف مذهبی بودن والدین و اهتمام آنها به نماز باعث نمازخوان شدن کودک نمی شود، گفت: باید راه و سیره اهل بیت در آموزش نماز به کودکان را فراگرفت.

 

حجت الاسلام کفیل ضمن مرور بعضی از روایات مربوط به تعلیم نماز گفت: براساس فرمایشات اهل بیت باید آماده سازی کودکان برای فریضه نماز از سن سه تا شش سالگی اتفاق بیفتد و بعد از آن باید جدی تر با این مساله برخورد کرد.

 

 در این مراسم استاد زمانی قمشه ای در سخنان کوتاهی وعده برگزاری همایش امام حسین(ع) را در آینده ای نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: با همت طلاب و عاشقان خاندان عصمت (ع) نزدیک به هزار صفحه مقاله در این زمینه ارسال شده است.

 

  حجت الاسلام رحمت الله نوری از نمایندگان طلاب شهرضا در مجمع طلاب نیز در این مراسم ضمن بیان سخنان کوتاهی با تشکر از حضور طلاب و اساتید در تمامی مراسم ها به برخی از برنامه های آینده طلاب اشاره کرد.