امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

خدمات روحانیت در جامعه برای مردم آشکار است چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۸:۲۸


خدمات روحانیت در جامعه برای مردم آشکار است تعداد بازدید: ۱۱۳

نماینده طلاب و فضلای خمینی شهر به بخشی از فعالیت ها و خدمات روحانیت در جامعه اشاره کرد و حضور در عرصه های مختلف فرهنگی، فکری، علمی و عملیاتی را از جمله این خدمات برشمرد و دلیل مخالفت و نگرانی ها دشمنان از قشر روحانیت، مردمی بودن و در دل مردم جا داشتن، دانست.
 
 

حجت الاسلام علی مهرابی کوشکی، نماینده طلاب و فضلای خمینی شهر در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب اظهار داشت: در طول تاریخ، مأمن و پناهگاه مردم، روحانیت بوده است.

 

وی ادامه داد: روحانیت اصیل، همیشه با مردم و کنار آنها و مدافعشان بوده است و اکنون یک زنگ خطری برای یک عده­ای پیش می­آید که مردم این پایگاه را از دست ندادند و اعتماد مردم به روحانیت بیشتر از دیگر قشرهاست.

 

عضو مجمع نمایندگان ابراز کرد: روحانیت در همه عرصه ها حضور فعالی داشته است، حتی در هشت سال دفاع مقدس از قشر روحانیت، بیشتر شهید را به نظام و انقلاب هدیه کرده است در بحث مدافعین حرم، روحانیت باز هم پیشقدم بوده است در واقع ما شهدای مدافع حرم که روحانی هستند را زیاد داریم.

 

حجت الاسلام مهرابی ابراز کرد:  عده ای از طلاب که واقعا عاشقانه وسط میدان آمدند، در دل مردم جادی دارند؛ زیرا اینها  نه ماشین گرانقیمت، نه وضع آنچنانی و نه خانه­های گرانقیمتی دارند ، در مترو با مردم و کنار آنها زندگی می کنند.

 

وی اضافه کرد: متاسفانه برخی از حضور روحانیت در میان مردم و با مردم بودن، نگران هستند به همین دلیل می خواهند به بهانه های واهی طوری جلوه دهند که روحانیت در جامعه حضوری ندارد و اگر کسی هم حضور داشته باشد چنین ضربه ای به او وارد خواهد شد که ضرب و شتم و حتی به قتل رساندن برخی از روحانیون در تهران و سایر شهرها نمونه های از این حرکات نابخردانه آنها بود.

 

عضو مجمع نمایندگان اظهار داشت: ما شکایتمان، گله­مان این است که اگر یک نفر خارجی یک جایی کشته می­شود به دست یک نفر، ده روز صدا و سیما، رادیوی ما مانور می­دهند ولی امروز جریان روحانیت هیچ مانوری ندادند.

 

وی ادامه داد: امروز روحانیت مظلوم واقع شده است، دستگاه و ارگانی نیست که از این قشر مظلوم به صورت درست دفاع کند.

 

حجت الاسلام مهرابی عنوان کرد: روحانیت خیلی کمک کرده است در هر روستایی رفتیم، نگاه کردیم اگر آباد بود به برکت حضور روحانیت خدمات رسانی به روستاها و شهرهای مختلف افزایش یافته و این واقعیت ها به صورت عینی در جامعه وجود دارد.

 

وی افزود: افزایش موقوفات و سایر خدمات فرهنگی و مذهبی به برکت حضور روحانیت در جامعه صورت گرفته است و تبلیغ و تشویق روحانیت سبب شده تا این گونه حرکات ماندگار باشند و مورد رونق هر شهر و دیاری شود.

 

نماینده طلاب و فضلای خمینی شهر ابراز کرد: امروز باید خون روحانیت برای نگهداشتن اهداف بزرگ به نظام و انقلاب هدیه شود تا این اسلام برای همیشه زنده بماند.

 

 حجت الاسلام مهرابی اظهار داشت: ما توقعی از دولت یا دیگران نداریم ، زیرا روحانیت همیشه با مردم و در کنار آنها بود، میان آن ها زندگی کرده است و هر چه دارد در طبق اخلاص برای نظام و انقلاب هدیه می کند؛ اما انتظار این است که دولتمردان نیز به وظیفه خود در این زمینه به درستی عمل کنند.