امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

ماندن در حوزه و درس خواندن نوعی جهاد است سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۳:۳۷


ماندن در حوزه و درس خواندن نوعی جهاد است تعداد بازدید: ۲۸۹

ماندن در حوزه و درس خواندن نوعی جهاد است حجت الاسلام و المسلمین صافی گلپایگانی با اشاره به اینکه مشکلات حوزه های علمیه در گذشته زیاد بوده و قابل قیاس با مشکلات امروزی حوزه های علمیه نیست، گفت: امروز هم طلاب در فشار و سختی هستند و هم ماندن در حوزه و درس خواندن هم یک نوع جهاد است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسن صافی،  در جلسه طلاب و فضلای شهرستان گلپایگان  ابراز کرد: همیشه افتخارمان این است که در خدمت طلاب باشیم، طلاب گلپایگانی ما را از خودشان بدانند و امیدوار هسیتم که یک خدمتگذار کوچکی برای حوزه علمیه گلپایگان باشیم.

 

وی ادامه داد: طلاب، اساتید و علمای گلپایگانی مایه  افتخار حوزه علمیه هستند، مردم از روحانیان گلپایگان در قم و شهرهای دیگر استفاده می کنند و وجود آنها پر فیض و با برکت است و امیدواریم این فیض و برکت هر روز بیشتر بشود و مردم هم قدر آنها را بدانند.

 

حجه الاسلام و المسلمین صافی گلپایگانی عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که قدر علما و اساتید گلپایگانی را آنگونه که شایسته است دانسته نمی شود و در حوزه علمیه قم شناخته شده نیستند، این در حالی است که از هر نظر که نگاه کنیم برجسته هستند و باعث افتخار شهر گلپایگان هستند.

 

استاد درس خارج با ذکر چند خاطر از علمای قدیم گلپایگان، اظهار داشت: در گذشته وضعیت برای طلاب و علما بسیار سخت بود و اجازه نمی دادند که هر کاری که می خواهند انجام بدهند و مدام زیر نظر بودند و شرایط بسیار سختی را داشتند.

 

وی ادامه داد: امروزه برخی هم می گویند که به روحانیت توهین می شود و جسارت می کنند، در حالی که وضعیت الان با وضعیت زمان گذشته روحانیت قابل مقایسه نیست، خدا را شکر امروزه عنایات امام زمان(عج) به این حوزه علمیه ادامه دارد و حوزه به بهترین وجه اداره می شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین صافی گلپایگانی با اشاره به اینکه مدرسه آیت الله العظمی گلپایگانی با کمترین بودجه اداره می شود و روزانه حدود ده هزار نفر در آن رفت و آمد دارند، گفت: خیلی از دانشگاهها با بودجه های میلیاردی که دارند به درستی اداره نمی شوند این در حالی است که مدارس حوزه علمیه با کمترین بودجه به صورت فوق العاده اداره می شود و این از برکات و عنایات امام زمان(عج) است.

 

وی با اشاره به اینکه مشکلات حوزه های علمیه در گذشته زیاد بوده و قابل قیاس با مشکلات امروزی حوزه های علمیه نیست، گفت: امروز هم طلاب در فشار و سختی هستند و هم ماندن در حوزه و درس خواندن هم یک نوع جهاد است.

 

حجت الاسلام و المسلمین صافی عنوان کرد: طلابی امروزه با وجود اینکه شهریه کمی می گیرند؛ اما درس هم می خوانند و ازدواج می کنند و این واقعا جهاد است و برای خدا این سختی ها را تحمل می کنند تا ادامه دهند رسالت انبیا باشند.

 

استاد درس خارج اظهار داشت: کسی که قبول کند سرباز امام زمان(عج) باشد یعنی خودش را به ایشان فروخته است و فرمانده اش امام زمان(عج) است و لذتی بالاتر از سربازی امام زمان(عج) برایش وجود ندارد و هر سختی را تحمل می کند.