امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

جلسه طلاب شهرستان گلپایگانی با حضور مسؤول دفتر آیت الله العظمی صافی سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۹:۵۶


جلسه طلاب شهرستان گلپایگانی با حضور مسؤول دفتر آیت الله العظمی صافی تعداد بازدید: ۳۰۸

جلسه طلاب و فضلای شهرستان گلپایگان با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ حسن صافی، مسؤول دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در مدرسه آیت الله العظمی گلپایگانی در قم برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای شهرستان گلپایگان با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ حسن صافی در مدرسه آیت الله العظمی گلپایگانی در قم برگزار شد.

 

حجت الاسلام نکونام نماینده طلاب و فضلای گلپایگان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک میلاد نبی اکرم(ص) و امام صادق(ع)، اظهار داشت: سعی ما بر این است که جلسات طلاب و فضلای گلپایگان را بیشتر برگزار کنیم؛ ولی برخی موانع پیش می آید و این امکان را از ما می گیرد.

 

وی ادامه داد: خداوند متعال پیامبرش را به رحمت ستوده است « وما ارسلنا وَما اَرْسَلْناكَ اِلّا رَحْمَةً لِلعالَمينَ» پیامبر اسلام مظهر تمام رحمت الهی است و هر نوع رحمتی برای خداوند فرض شود برای پیامبرش هم ثابت است.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب تصریح کرد: واژه رحمان در قرآن 157 مرتبه و رحیم 166 آمده است در آن صفت رحیم به عنوان صفت الهی مطرح است، اما در آیه 128 سوره توبه « لَقَدْ جاءَكُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ ما عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُمْ بِالْمُؤْمِنِينَ رَؤُفٌ رَحِيمٌ» این کلمه در وصف پیامبر نیز بکار برده شده است.

 

حجت الاسلام نکونام  ابراز کرد: رفتار پیامبر را باید ببینیم که چگونه بود و امروز رفتار کسانی که خود را خادمین حرمین شریفین می دانند چگونه است و کجا می روند« مُحَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ ۚوَالَّذينَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَماءُ بَينَهُم» اینان که برعکس هستند با کفار دوست هستند و شدت و غضبشان را بر مسلمانان دارند.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب  عنوان کرد: امروزه مشاهده می کنید که چه خون های در سوریه، عراق، یمن و بحرین از سوی کسانی که پرچم دار اسلام و قرآن هستند ریخته می شود و این جای تاسف دارد.