امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

برگزاری جلسه طلاب فریدن، فریدونشهر و چادگان در قم شنبه ۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۲:۳۱


برگزاری جلسه طلاب فریدن، فریدونشهر و چادگان در قم تعداد بازدید: ۳۷۸

جلسه طلاب و فضلای شهرستان های فریدن، فریدونشهر و چادگان استان اصفهان با حضور فرماندار فریدن و مسئول اداره اوقاف شهرستان فریدن در مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای شهرستان های فریدن فریدونشهر و چادگان استان اصفهان    با حضور آقای کمال رضایت فرماندار فریدن و حجت الاسلام نصیرالاسلامی، مسئول اداره اوقاف شهرستان فریدن در مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار شد.

 

حجت الاسلام یحیی دوست محمدی عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم در این جلسه ضمن خیر مقدم گویی و تبریک میلاد امام حسن عسکری، حماسه 9 دی را گرامی داشت و ابراز کرد: 9دی نور بصیرت الهی در دل های امت بود.

 

وی در ادامه به نحوه برگزاری جلسات ماهانه طلاب این مناطق اشاره ای داشت و اظهار داشت: این جلسات بایستی در تاریخ مشخص شده صورت می گرفت؛ ولی ممکن بود به دلیل برخی مسائل چند روز با تاخیر یا زودتر شروع می شد و این یک امر طبیعی است.

 

 حجت الاسلام دوست محمدی با اشاره به نزدیک شدن ایام انتخابات هشتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب، از افرادی که شرایط نامزد شدن را داشتند دعوت به ثبت نام کرد.

 

در ادامه این جلسه حجت الاسلام موسوی درباره مسائل اخلاقی سخنرانی و به روایاتی از ائمه اطهار اشاره کرد و همچنین رحلت حضرت معصومه(س) را تسلیت عرض کرد.

 

سپس حجت الاسلام نصیرالاسلامی، مسئول اداره اوقاف فریدن، آماری از موقوفات این منطقه ارائه کرد و گفت: مردم در مسائل اوقافی توجیه نیستند و فکر می کنند تنها برای مسجد می توانند چیزی را وقف کنند و این برعهده روحانیت است که آنها را توجیه کنید.

 

در ادامه جلسه فرماندار فریدن به برخی از مسائل شهر اشاره کرد و اظهار داشت: منطقه فریدن منطقه ای بسیار خوب برای پرورش گیاهان دارویی است و از این طریق می تواند رشد خوبی در اقتصاد داشته باشد.

 

وی ادامه داد: شهرستان فریدن باتوجه به قدمتی که نسبت به سایر شهرستان های استان اصفهان  دارد؛ ولی نسبت به آنها رشد چندانی نداشت و در حق این شهرستان اجحاف شده است.

 

آقای رضایت اظهار داشت: طلاب بایستی به علم ودینشان بپردازند و در سیاست غرق نشوند چون طلبه ای که علم و دینش نقص داشته باشد و وارد این گونه مسائل شود، مانند افرادی می شود که امروز راه را کج در پیش گرفتند و اگر طلاب در علم ودینشان کم نگذارند مطمئنا از لحاظ مسائل سیاسی هم قوی می شوند و مسیر اصلی را درست تشخیص می دهند.