امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

باید مانع ورود نفوذهای دشمن به حوزه شد دوشنبه ۱۸ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۵:۱۴


باید مانع ورود نفوذهای دشمن به حوزه شد تعداد بازدید: ۳۳۴

آیت‌الله نمازی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان فرمودند مجلس، خبرگان بایستی انقلابی باشند و حوزه علمیه بایستی انقلابی بماند، این به دلیل حساسیت جایگاه حوزه علمیه است و نبایستی اجازه نفوذ دشمن را در حوزه ها داد.
 
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب،  آیت‌الله عبدالنبی نمازی نماینده رهبر معظم انقلاب و امام جمعه کاشان در  جلسه طلاب و فضلای کاشان، آران بیدگل و نطنز  اظهار داشت: در نظام سیاسی حکومت الهی دو رکن اصلی وجود دارد که نظام سیاسی مبتنی بر این دو رکن است.

 

وی این دو رکن را ولایت و امت اسلامی عنوان کرد و گفت:  امت اسلامی بایستی از ولایت و امامت پیروی کند و ابطه ای محکم بین این دورکن باید وجود داشته باشد.

 

‌ آیت‌الله نمازی در ادامه به خصوصیات امت اسلامی پرداخت و تصریح کرد: یکی از خصوصیات امت اسلامی این است که نسبت به کفار شدید و انعطاف ناپذیرند و اهل کوتاه آمدن در مقابل کفار و  اهل  معامله و مسامحه با آنها نیستند یعنی « اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ». این مساله را در انقلاب اسلامی تجربه کردیم.

 

نماینده ولی فقیه در کاشان ادامه داد: یک دیگر از ویژگی های امت اسلامی این است که در میان خودشان برادر و حامی یکدیگرند« رُحَمآءُ بَینَهُم» و نشانه سوم؛ اخلاص، بندگی و انس با خداوند هستند.

 

آیت‌الله نمازی افزود: افراد این امت علی رغم اینکه بر روی زمین حرکت می کنند؛ ولی ارتباطشان با آسمان بیشتر است و این خصوصیات اربعه را دارند و اندکی ریاکاری در آنها وجود ندارد و کارهایی را که انجام می دهند همه بر محور توحید است نه برای گرفتن شهرت و سایر مسائل در جامعه.

 

وی اظهار داشت: جامعه توحیدی در پی کسب رضایت خداوند است و در حساسترین شرایط همه سختی ها و مسائل را برای خداوند تحمل می کند، در واقع خصوصیات جامعه توحیدی این است که حرکتش بر محور خدا است.

 

امام جمعه کاشان عنوان کرد: شیعه 1400 سال در انزوای سیاسی و همیشه در حاشیه بود و همه اولیاء الهی آرزو داشتند که در حاکمیت جامعه بشری، حکومت الهی حاکم باشد.

 

وی با بیان اینکه منظور از دولت کریمه، دولت امام مهدی(عج) است، گفت: در عصر غیبت اگر برای فقها موقعیتی برای تشکیل حکومت اسلامی پیش آمد بر آنها واجب است که این کار را انجام دهند.

 

آیت‌الله نمازی با بیان اینکه تشکیل حکومت اسلامی هم اینک نصیب جمهوری اسلامی ایران شده است، افزود: باتوجه به اینکه کشورهای اسلامی زیادی داشتیم این نعمت شامل حال مردم ایران شد چون خداوند این ظرفیت را در آنها دید.

 

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه این انقلاب یکی از دستاوردهای حضرت معصومه(س) برای کشور ایران است، گفت: امام خمینی(ره) یکی از شاگردهای تربیت شده در مکتب حضرت معصومه(س) بودند که این انقلاب بزرگ را رخ دادند.

 

آیت‌الله نمازی دولت اسلامی و  استکبار جهانی را دو قدرت درمقابل دانست و اظهار داشت: در این تقابل جبهه استکبار در حال نابودی است و این یک شعار نیست.

 

وی با بیان اینکه امروز دشمنان از دست ایران اسلامی عصبانی هستند، گفت: استکبار جهانی از ایران سیلی خورده و  پایان دادن به سیطره داعش آنها را عصبانی کرده است.

 

امام جمعه کاشان با اشاره به اینکه ملت ایران پیرو مکتب عاشورا است، گفت: علت استمرار و بقای اسلام؛ امامت، جهاد و شهادت است، اگر کربلا از فرهنگ اسلام حذف شود، دیگر توحیدی باقی نخواهد ماند.

 

وی رسالت روحانیت را مهم برشمرد و گفت: همتتان را بایستی بالاببرید و برای اجتهاد درس بخوانید امروز اسلام نیاز به مجتهد دارد و از نظر معنوی و طهارت خودتان را بالا بکشید.

 

آیت‌الله نمازی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان فرمودند مجلس، خبرگان بایستی انقلابی باشند و حوزه علمیه بایستی انقلابی بماند، این به دلیل حساسیت جایگاه حوزه علمیه است و نبایستی اجازه نفوذ دشمن را در حوزه ها داد.