امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

جلسه طلاب گلپایگان در قم برگزار شد شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۶:۰۰


جلسه طلاب گلپایگان در قم برگزار شد تعداد بازدید: ۵۴

جلسه طلاب و فضلای شهرستان گلپایگان در مدرسه علمیه آیت الله گلپایگانی با حضور آیت الله گلپایگانی و آیت الله بطحائی نمایندگان خبرگان رهبری در قم برگزر شد.
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای شهرستان گلپایگان روز چهارشنبه 9 اسفند 96 در مدرسه آیت الله گلپایگانی با حضور آیت الله گلپایگانی و آیت الله بطحائی نمایندگان خبرگان رهبری برگزر شد.
 
آیت الله فاضل گلپایگانی عنوان کرد: امروز امام عصر برترین موجود عالم است و محبت مطلق الهی است، ایشان بر روی زمین است، همه مخلوقات در خدمت آقا هستند.
 
نماینده خبرگان رهبری اظهار داشت: در روزهای نخست قبل از طلبگی با خودم فکر کردم و به خودم گفتم در این دنیا عمر کوتاهی داریم، بنابراین هیچ کاری بهتر از طلبگی و متصل شدن به آقا امام زمان(عج) نیست.
 
وی با اشاره به اینکه جاودانگی ما مربوط به آن عالم است، ابراز کرد: اگر ما به عنوان طلبه بتوانیم یک نفر را هدایت کنیم، اجر و پاداش آن بسیار زیاد است.
 
آیت الله گلپایگانی ابراز کرد: اگر انسان هر شغل و راهی را بخواهد انتخاب کند، معنوی تر از این شغل پیدا نخواهد کرد، بنابرایم ما بایستی برای این توفیق بزرگ مدام سجده شکر برای سربازی امام زمان(عج) داشته باشیم.
 
نماینده خبرگان رهبری با اشاره به اینکه همیشه طلاب در زندگی های خود با مشکلات زیادی رو به رو بودند، گفت: همیشه این را بایستی در نظر داشته باشیم که  تحمل این سختی ها اجر و پاداش دارد و ما آمده ایم تا خدمت گذار دین اسلام باشیم.
 
وی عنوان کرد: برای بدست آوردن علم و اخلاق با یستی تلاش مضاعف داشته باشیم و آنها را در جامعه ترویج دهیم که زحمت ما به هدر نرود.
 
آیت الله گلپایگانی در پایان گفت: اگر بنده دارای علم فروان باشم ولی از نظر اخلاقی ضعیف باشم چگونه می توانم مردم را ارشاد کنم، بنابراین حضور یک روحانی در هر جایی بایستی نمونه و الگو باشد.
 
در این جلسه آیت الله بطحائی عنوان کرد: تنها موجودی که نقشه راه دارد و اول خلقتش با آخر خلقتش بایستی متفاوت باشد، انسان است؛ بنابراین انسانی که ابتدا و انتهای زندگیش مانند هم باشد، ضرر کرده است.
 
وی اظهار داشت: سرمایه زمان بسیار با ارزش است و یک کاسب قوی سرمایه اش را در جایی سرمایه گذاری می کند که از آن راه سود بسیاری ببرد.
 
آیت الله بطحائی عنوان کرد: امروز مسیر زندگی طلاب سخت تر و دشوار تر است و در دانشگاهها هم این وضعیت و سختی وجود دارد که بایستی افرادی که این مسیر را می روند با این سختی خود را بسازند.
 
همچنین حجت الاسلام والمسلمین نکونام نماینده طلاب و فضلای شهرستان گلپایگان در این جلسه با اشاره به برخی از مشکلات طلاب و فضلای این شهرستان تصریح کرد: برخی از استان ها دارای مکانی برای برگزاری جلسات برای طلابشان هستند که طلاب شهرستان گاپایگان این مکان را ندارند بنابراین خواهش که از بزرگان و مسئولان داریم این است که برای فراهم کردن این مکان ما را یاری کنند.
 
وی ادامه داد: یکی از برنامه های دیگری که داریم این است که از بزرگان منطقه برای درس اخلاق استفاده کنیم و این برنامه به صورت مستمر برگزار شود.