امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

نمایندگان طلاب مسئولیت سنگینی بردوش دارند سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۸:۰۸

امام جمعه نجف آباد:
نمایندگان طلاب مسئولیت سنگینی بردوش دارند تعداد بازدید: ۸

امروزه هر کسی برای خود مشکلاتی دارد و همین که نمایندگان طلاب به درددل های طلاب خود گوش فرا می دهند و در حد توان سعی در برطرف کردن مشکلات آنها دارند، این کار بسیار بزرگی است.

 

 
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، نخستین جلسه خانوادگی سالانه طلاب و فضلای شهرستان نجف آباد در دوره هشتم مجمع، شامگاه دوشنبه 17 اردیبهشت 97 با حضور حجت الاسلام و المسلمین مصطفی حسناتی امام جمعه نجف آباد در مصلی قدس قم برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسناتی با اشاره به اینکه از تاسیس مجمع نمایندگان حدود 28 سال می گذرد، گفت: در این تشکیلات عده ای خون دل می خورند و در پی برطرف کردن مشکلات طلاب و خدمت به آنها هستند.

 

وی ادامه داد: امروزه هر کسی برای خود مشکلاتی دارد و همین که نمایندگان طلاب به درددل های طلاب خود گوش فرا می دهند و در حد توان سعی در برطرف کردن مشکلات آنها دارند، این کار بسیار بزرگی است.

 

امام جمعه نجف آباد، نمایندگی طلاب را کار بسیار سنگین و سختی دانست و اظهار داشت: در این مسئولیت به جز خدمتگزاری هیچ چیز دیگر نیست؛ بنابراین بایستی نمایندگان خود را با طرح ها و ایده های تان یاری کنید.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسناتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سبقه تاریخی شهرستان نجف آباد تصریح کرد: نجف آباد جایگاه رشد و بالندگی انسانهای پاک در رشته های مختلف است، همچنان که رهبر معظم انقلاب، بزرگان و شهید مطهری در یکی از آثار خود شهادت می دهند که نجف آباد دیار خوبان است.

 

وی با اشاره به اینکه بازگو کردن نعمت الهی مقدمه شکر خدا است گفت: سابقه این دیار بر همگان مشخص است و شخصیت های بزرگی از این دیار  برخاسته و به اسلام و دین خدمت کرده اند که این جای شکر دارد.

 

امام جمعه نجف آباد با اشاره به اینکه حوزه نجف آباد با توجه به جمعیتش بیشترین شهید را در دوران دفاع مقدس داشت، تصریح کرد: حوزه نجف آباد دارای 400 طلبه بود که حدود 110 نفر آنها به شهادت رسیده اند.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسناتی در ادامه به برخی از مسائل اقتصادی و فرهنگی شهرستان نجف آباد اشاره کرد و اظهار داشت: شهرستان نجف آباد حدود 30 درصد از صنعت استان اصفهان را در خود جای داد و از نظر فرهنگی در استان حرف اول را می زند.

 

وی در ادامه به مباحث تبلیغی اشاره ای داشت و گفت: طلاب بایستی در کنار دروس حوزوی مهارت های ارتباط با جوانان و مردم را یاد بگیرند تا بتوانند در زمینه تبلیغ موفق باشند.

 

در پایان جلسه حجت الاسلام و المسلمین نور محمدی ضمن خیر مقدم گویی از نمایندگان قبل طلاب و فضلای شهرستان نجف آباد تقدیر و تشکر کرد.

 

وی با اشاره به هشتمین دوره انتخابات مجمع نمایندگان طلاب گفت: از همه طلابی که در انتخابات مجمع شرکت کردند تقدیر و تشکر می کنیم.

 

شایان ذکر است در این جلسه از حجج اسلام حسنعلی خزائلی، محمدعلی خزائلی  و محمود وثوقیان نمایندگان طلاب و فضلای شهرستان نجف آباد در دوره هفتم مجمع تجلیل  شد.