امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

روحانیت نقش کلیدی را در جامعه دارد سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۹:۴۷


روحانیت نقش کلیدی را در جامعه دارد تعداد بازدید: ۱۴۷

نماینده طلاب و فضلای نجف آباد و تیران، گفت: روحانیت نقش کلیدی را داشته یعنی از صدراسلام این هزینه ها بر انبیاء بوده است، سوره مبارکه یس می گوید«و ما أرسلنا من رسولٍ إلا کانوا به یستهزئون؛ ما هیچ پیامبری نفرستادیم مگر اینکه او را استهزاء می کردند و به سخریه می گرفتند».
حجت الاسلام محمد علی خزائلی، نماینده طلاب و فضلای نجف آباد و تیران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، به نقش روحانیت در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: روایت از امام باقر(ع) است که «العالِم ینتفع بعلمه أفضل من سبعین ألف عابد؛ عالمی که از علمش نفع برده می شود، بر هر عرصه ای چه عرصه ی اجتماعی ، چه دینی چه اخلاقی چه سیاسی بهتر از هفتاد هزار عابد است که کورکورانه خدا را عبادت کند».
 
وی ادامه داد: روحانیت نقش کلیدی را داشته یعنی از صدراسلام این هزینه ها بر انبیاء بوده است، سوره مبارکه یس می گوید«و ما أرسلنا من رسولٍ إلا کانوا به یستهزئون؛ ما هیچ پیامبری نفرستادیم مگر اینکه او را استهزاء می کردند و به سخریه می گرفتند».
 
حجت الاسلام خزائلی تصریح کرد: این هجمه های باطل در مقابل حق است ولی از آن طرف یک سری رسانه ها هم تبلیغ سوء می کنند به بعضی ها هم ممکن است به طور نادر عملکردشان خوب نباشد اینها به همه  روحانیت تعمیم می دهند.
 
عضو مجمع نمایندگان ادامه داد: متأسفانه چون یک سری عیب و نقص ها را هم رسانه ای می کنند یعنی خودی ها یک عیبهای کوچک را از روحانیت بزرگ می کنند این سبب می شود که بهانه دست دشمن داده شود.
 
وی گفت: از سوی هم مردم خواسته هایی دارند و تصور می کنند که یک روحانی عمامه به سر همه کاره است، می آید می گوید مثلا در مجلس شورای اسلامی رفتم، خواسته ام برآورده نشد، بنابراین بایستی یه بلایی سر یک روحانی بیاورم مثلا یک تحلیل ها و برداشت هایی اینطوری دارند.
 
 نماینده طلاب و فضلای نجف آباد و تیران، خاطرنشان کرد: به هرحال مقداری نیروهای امنیتی باید مراقبت بیشتر کنند مقداری هم باید به حرف دل مردم بیشتر رسیدگی شود عملکردها همه هم عملکردهای مثبت، عملکردهای خوب باشد و امیدواریم که جلوی این چیزها گرفته شود.
 
حجت الاسلام خزائلی در پایان گفت: روحانیت اصیل را هیچ کسی نمی تواند نقشش را نادیده بگیرد روحانی مثل یک نورافکن است تا هست، نمی دانند چه خاصیتی دارد وقتی خاموش می شود تازه پی می برند که چه را داشتند؟ چه اثری داشت؟ حال که خدا خودش کمک کند و شرّ دشمن هم به خودش برگردد.