امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

دولتمردان باید نگاه اقتصادی شان به توانمندی داخلی باشد پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷:۳۷


دولتمردان باید نگاه اقتصادی شان به توانمندی داخلی باشد تعداد بازدید: ۱۱۳

‌نماینده طلاب و فضلای اصفهان، جنگ را بی تاثیر در رکود اقتصادی و مشکلات فراوان ندانست و اظهار کرد: نگاه به توان داخل در طول این سی سالی که مدیریت مخصوصا بعد از جنگ دست کارگزاران که لیدر اصلی شان آقای هاشمی بود و بعد هم دولت توسعه سیاسی آمد و همان مکتب را دنبال کرد.
حجت الاسلام محمد صادق سلطانی، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان با اشاره به مشکلات معیشتی و وضعیت رکود اقتصادی در جامعه، گفت:  برای حل مشکلات معیشتی و خارج شدن از رکود اقتصادی بایستی به توان داخلی توجه کرد.
 
‌نماینده طلاب و فضلای اصفهان ادامه داد: دولت فعلی اعتقادی به این امر ندارد که ما باید به توان داخلی توجه کنیم و بیشتر نگاهشان نگاه فرامرزی است و دنبال نگاه به سرمایه دارها هستند.
 
حجت الاسلام سلطانی عنوان کرد: با توجه به تحریم ها و مسائل دیگری که در دولت های بعد از سازندگی شروع شده است و دولت ها بعد از سازندگی بیشتر دنبال توسعه سیاسی بود به مساله اشتغال و تولید داخل توجه نکردند. 
 
نماینده طلاب و فضلای اصفهان افزود: البته بخشی از آن به قبل از دولت سازندگی  برمی گردد که آن هم نگاهش به مساله داخل یک نگاه لیبرالیستی بود.
 
وی جنگ را بی تاثیر در رکود اقتصادی و مشکلات فراوان ندانست و اظهار کرد: نگاه به توان داخل در طول این سی سالی که مدیریت مخصوصا بعد از جنگ دست کارگزاران که لیدر اصلی شان آقای هاشمی بود و بعد هم دولت توسعه سیاسی آمد و همان مکتب را دنبال کرد.
 
 عضو مجمع نمایندگان طلاب با اشاره به اینکه بخشی از تولید در کشاورزی و بخشی از آن در صنعت، کار و تجارت است، ابراز کرد: در بخش کشاورزی رهبر معظم انقلاب ورود جدی داشتند و در این رابطه توصیه هایی هم به شخص وزیر کردند. 
 
 نماینده طلاب و فضلای استان اصفهان افزود: مردم به خصوص مردم روستا و شهرستان از گذشته تا به امروز برای بحث کشاورزی اهمیت ویژه ای برخوردار بودند، اما در بحث کار و اشتغال بعضی ها دنبال زحمتی نیستند و از مردم پشتیبانی نمی کنند تا آنها مشکلات کارگاه های زود بازده را در داخل رفع کنند، تا بتوانند روی پای خودشان بایستند و تولید و اشتغال زایی برای دیگران کنند.
 
حجت الاسلام سلطانی در پایان گفت: رهبر معظم انقلاب بارها بر این نکته تاکید فرمودند و شعارهایی که برای هر سالی انتخاب می کردند، حکیمانه و کارشناسانه بوده است که براساس آن دیدگاه و درایتی که حضرت آقا داشتند این شعارها را انتخاب می کردند، ولی متاسفانه دولت های ما در این مدت و در سال ها به این امر توجه نداشتند و امروز مشاهد می شود رکود و نرخ بیکاری در کشور ما  بسیار بالاست.