امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

باید دولت برای حل مشکلات جامعه راهکار عملی داشته باشد پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱:۳۶


باید دولت برای حل مشکلات جامعه راهکار عملی داشته باشد تعداد بازدید: ۱۱۶

نماینده طلاب و فضلای استان اصفهان به برخی مشکلات و آسیب های اقتصادی در جامعه اشاره کرد و از دولتمردان خواست برای این مشکلات راهکار عملی داشته باشند تا مردم از تنگناهای اقتصادی نجات یابند و گشایشی در زندگی عمومی مردم ایجاد شود.

حجت الاسلام حسنعلی خزائلی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان، برای حل مشکلات اقتصادی موجود و خارج شدن از رکود اقتصادی به چند نکته اشاره کرد و گفت: توجه به رهنمودها و فرمایشات رهبر معظم انقلاب را باید سرلوحه کار خود قرار دهیم.

 

نماینده طلاب و فضلای استان اصفهان ادامه داد: یکی از کارهای دیگری که باید برای رونق اقتصادی انجام داد این است که یک عزم جمعی در جامعه حاکم شود و همه بخواهند این کار انجام شود و خودشان را در این کار سهیم بدانند و در آن شرکت کنند.

 

حجت الاسلام خزائلی، آسیب شناسی مشکلات اقتصادی را مهم دانست و اظهار داشت: دولت فعلی و گذشته در انجام فعالیت های اقتصادی نقاط مثبت و منفی زیادی داشت، بنابراین باید این آسیب ها شناسایی شوند و از تجربه آنها در ادامه روند کار استفاده کرد.

 

عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه، استفاده از دستورالعمل های اسلامی در فعالیت های اقتصاد را مهم خواند و اظهار داشت: از ریخت و پاش ها، افراط و تفریط ها و خرج های بیهوده در کشور باید جلوگیری شود و از این سرمایه ها در جایی استفاده شود که به کشور سود برساند.

 

 وی عنوان کرد: اختصاص بودجه برای برخی از مراکز از سوی مجلس شورای اسلامی باعث رکود اقتصادی می شود، وقتی به اقتصاد مردم ضرر وارد شود مستقیما به فرهنگ آسیب می رساند و پس از آن به اخلاقیات و اعتقادات مردم ضرر وارد می شود و این سه با هم مرتبط هستند.

 

حجت الاسلام خزائلی، هدایت صحیح بودجه ها را در رونق اقتصادی مهم دانست و اظهار داشت: هدایت بودجه یعنی بودجه را در جای درست سرمایه گذاری کنیم، مثلا امروز بودجه ای که برای بخش فرهنگی تخصیص داده شد، بسیار کم است، پس نشان می دهد این هدایت به خوبی صورت نگرفته است.

 

وی یکی دیگر از عوامل رسیدن به رونق اقتصادی را همدلی همه بخش ها با هم دانست و ابراز کرد: بایستی برخوردها و تنش ها در کشور کم شود و همگی در زیر چتر ولایت جمع شوند.

 

عضو جمع نمایندگان حوزه علمیه ادامه داد: در واقع همگی بایستی در آن مسیری که باعث تعالی جامعه، رشد فرهنگ و اقتصاد عمومی می شود، قرار بگیرند و مسائل را به صورت جزئی بررسی کنند چون با گفتن کلیات مشکلی حل نمی شود.

 

وی با ابراز تاسف گفت: صرف شعار دادن مشکلی از مشکلات مردم را حل نمی کند. همدلی، همگرایی و تحمل سلایق دیگران است که می توانیم به موفقیت برسیم، مشارکت عمومی مساله خیلی مهمی است بنابراین ما باید از نظرات دیگران بهره ببریم.

 

حجت الاسلام خزائلی عنوان کرد: امروزه یک مساله بسیار مهمی که در کشور باید به آن رسیدگی شود مساله اقتصادی است که ضعف در این حوزه خیلی از مشکلات و مسائل را در جامعه به وجود آورد.

 

استاد سطوح عالی حوزه با بیان اینکه اسلام قدرت اداره  همه امورات را دارد، گفت: دین اسلام در هر زمینه برنامه دارد، بنابراین نباید بعضی از افراد این را بگویند که کارشناسان اسلامی نباید در امور اقتصادی دخالت کنند.