امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

مشکل بیکاری بدون سرمایه گذاری حل نخواهد شد دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۶:۳۰


مشکل بیکاری بدون سرمایه گذاری حل نخواهد شد تعداد بازدید: ۸۹

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکل بیکاری در کشور مبتنی بر سرمایه‌گذاری است و تا این مهم اتفاق نیفتد نباید انتظار داشت که به وضعیت مطلوب برسیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، علی بختیار در جلسه هم‌اندیشی طلاب و فضلای شهرستان گلپایگان که عصر یکشنبه 10 اردیبهشت ماه در مدرسه علمیه آیت‌الله گلپایگانی قم برگزار شد، با اشاره به تفاوت حکومت دموکراسی و جمهوری گفت: در حکومت جمهوری، اقلیت در حوزه سیاسی کشور نیز اثرگذارند، اما در دموکراسی هنگامی که اکثریت بر یک مبنا باشند، دیگر اقلیت به کنار رانده می‌شوند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس در دوره دهم عملکرد نسبتاً موفقیت‌آمیزی داشته است، اظهار داشت: در یک سال گذشته بسیاری از قوانین بر زمین مانده که دچار اختلال در برنامه‌ریزی منسجم شده بود و مدت 5 یا 6 سال تصویب نشده بود، به تصویب رسید.

وی ادامه داد: مجلس بعد از تلاش های شبانه روزی در کمیسیون تلفیق بعد از 4 ماه توانست برنامه ششم توسعه را تنظیم کند؛ همچنین برنامه بودجه 96 را هم نیز توانست به خوبی تنظیم کرده و به دولت ابلاغ کند.

بختیار با اشاره به یکی از ویژگی‌های برنامه ششم توسعه عنوان کرد: در این برنامه جداولی به احکام برنامه ضمیمه شد تا بتوانیم سال به سال حرکت رو به جلو از سوی دولت را مشاهده کرده و از این طریق بعد نظارتی مجلس را تقویت کنیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برنامه ششم توسعه بعد از شش هفته که صحن علنی مجلس را به خود اختصاص داد و به خوبی کارشناسی شد، به تأیید شورای نگهبان رسید.

وی اضافه کرد: بودجه سال 96 نیز بعد از برنامه ششم توسعه با تطبیق بر برنامه قبل از سال حدود سه ماه مورد بررسی قرار گرفت و امسال آن را به عنوان برنامه بودجه‌ای که دولت باید آن را پیش روی خود قرار دهد و مطابق آن کشور را پیش ببرد به آن ابلاغ شد.

بختیار به تبیین اقداماتی که در شهرستان گلپایگان انجام داده است، پرداخت و گفت: برای این شهرستان به طور کلی یک راهبرد تعریف شده است که در زمان تبلیغات انتخاباتی پارسال به مردم ارائه شد، راهبرد این بود که گام اصلی و مؤثر باید در کشور و منطقه بر این مدار باشد که طرح‌های نیمه تمام را در وهله اول به بهره‌برداری برساند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در راستای احیای طرح‌های نیمه تمام اقداماتی صورت گرفت و تا جایی که امکان داشت مشکلات حل شد، به بیان برخی اقدامات انجام شده در شهرستان پرداخت که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از احیای آب شیرین برای منطقه، اقدام برای ساخت جاده گلپایگان – خمین، کمربندی موته و جاده گلپایگان – خوانسار هستند.

وی برای پیشرفت شهرستان گلپایگان سه موضوع را مطرح کرد و ابراز داشت: اولاً باید خط راه‌آهن اراک – گلپایگان – اصفهان ساخته شود و در این باره اقداماتی صورت گرفته و در آینده نزدیک کلنگ‌زنی خواهد شد.

بختیار خاطرنشان کرد: دومین موضوع برای پیشرفت شهرستان ایجاد بزرگراه اراک – گلپایگان – اصفهان است و این طرح نیز از سوی اداره راه و شهرسازی استان در حال مطالعه و بررسی است.

وی ادامه داد: سومین موضوع برای پیشرفت این شهرستان ارتقای وضعیت درمانی و بهداشتی است و برای این منظور در نظر داریم که از بیمارستان آیت‌الله گلپایگانی برای فضای دانشکده پزشکی و پیراپزشکی استفاده کنیم؛ برای این امر نیز در شورای گسترش تصمیم‌گیری خواهد شد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات جدی در کشور مسأله «اشتغال و بیکاری جوانان» است، عنوان کرد: می‌توانیم ادعا کنیم که هیچ شرکتی در گلپایگان تعدیل نیروی انسانی نداشته و علاوه بر آن برخی شرکت ها جذب نیرو هم داشته‌اند؛ ما در این شهرستان در وضعیت رو به مطلوب هستیم، البته ناگفته نماند که تا رسیدن به مطلوب راه بسیار است.

وی در پایان با بیان اینکه برای ایجاد 5 میلیون شغل به سرمایه‌ای 100 میلیارد دلاری نیازمندیم، اظهار داشت: حل مشکل بیکاری در کشور مبتنی بر سرمایه‌گذاری است و تا این مهم اتفاق نیفتد نباید انتظار داشت که به وضعیت مطلوب برسیم.