امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

مطالبات رهبری درباره حوزه انقلابی با جدیت دنبال شود پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳:۳۶


مطالبات رهبری درباره حوزه انقلابی با جدیت دنبال شود تعداد بازدید: ۲۴۶

نماینده طلاب و فضلای اصفهان گفت: برای اینکه حوزه انقلابی شود باید مشخص شود حضرت امام(ره) وقتی که انقلاب را طراحی کردند از کجا شروع کردند و چه اهدافی را دنبال می کردند و پس از حضرت ایشان، رهبر معظم انقلاب چه مطالبات و اهدافی دارند.
 
 

حجت الاسلام محمد صادق سلطانی، نماینده طلاب و فضلای اصفهان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع ابراز کرد: برای اینکه حوزه ما به حوزه ای انقلابی تبدیل شود بایستی ببینیم که خاستگاه و جایگاه انقلاب کجا است و برای چه چیزی انقلاب کردیم اساس انقلاب ما  چی بود.

 

وی ادامه داد: برای اینکه حوزه انقلابی شود باید مشخص شود حضرت امام(ره) وقتی که انقلاب را طراحی کردند از کجا شروع کردند و چه اهدافی را  دنبال می کردند و پس از حضرت ایشان، رهبر معظم انقلاب چه مطالبات و اهدافی دارند.

 

حجت الاسلام سلطانی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در سال گذشته در جمع مجمع نمایندگان طلاب بحث انقلابی گری، انقلابی بودن و انقلابی ماندن حوزه را مطرح کردند، بنابراین شعارها، دستاوردهای انقلاب و رهنمودهای حضرت امام(ره) که بخشی از آن در مساله مدیریت کشور است باید در نظام جمهوری اسلامی عملیاتی شوند.

 

نماینده طلاب اصفهان در مجمع نمایندگان افزود: اگر این موارد را اجرایی کنیم می توان گفت که حوزه یک حوزه انقلابی است یعنی حوزه ای که ظلم ستیز، به روز و در تشخیص اولویت ها، بین نیازهای جامعه اولویت قائل شود.

 

حجت الاسلام سلطانی ابراز کرد: حوزه نباید صرفا به مسائل فرعی و فروعات دین بپردازد، یعنی هم در حوزه انگیزه برای تبیین اسلام انقلابی و هم در حوزه اندیشه فعال باشد، به این حوزه انقلابی می گویند.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا حوزه در این راستا موفق بوده است یا نه؟ گفت: این را باید دیگران قضاوت کنند ولی من هم به سهم خودم قائل هستم حوزه در این عرصه باید بهتر از این عمل می کرده است و صد در صد تا الان انقلابی عمل نکرده است.

 

حجت الاسلام سلطانی ادامه  داد: امروز هم ما با توجه به تهاجم فرهنگی که علیه نظاممان وجود دارد باید مسؤولان حوزوی به خصوص در تبیین و تدریس یک نظام ولایت فقیه که مترقی ترین اصل قانون اساسی است و ترویج اندیشه ها و سیره عملی حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب اقدام می کرد، ولی به نظر می رسد که کوتاهی کرده است ولی امیدوار هستیم که از این به بعد به صورت جدی تر وارد صحنه شوند و این کار را انجام  دهند.